motto :
tak jsme si znovu pořídili psa, znovu vlčího špice,
tentokráte ale psí slečnu Abigail, tedy . .  Abby
Abby

Chovatelská stanice * z ED-HU *

Pro případ situace "že by .." nebo "kdyby .." byla vyhlášena velká pátrací akce, byly prohledány půdy, sklepy, krabice a balíky, došlo i na garáž a zahradní domek a konečně bylo nalezeno žádané - tedy doklad o registraci chovatelské stanice. V pátrání nám velice ochotně a účinně pomohla i paní Lenka Fairaislová z ČMKU.
Tak tedy něco z historie: O registraci chovatelské stanice bylo zažádáno začátkem roku 1971 (jak ten čas hrozně letí), ještě s názvem z ED-HU CS a již v červnu přišla radostná událost - první vrh štěňátek od feny německého ovčáka Babety z Borové chaty. Druhá fenečka, rovněž německého ovčáka, Arca z Břevnovské obory, se ovšem nedala zahambit a vrhem 27.8.1971 skóre vyrovnala. Následně, 1.11.1971 byla chovatelská stanice registrována FCI pod jménem z ED-HU a tato registrace trvá dosud. Jediné, co bylo nutné opravit, byla adresa majitele.
Další vrhy, jak šly po sobě, nejsou předmětem těchto stránek a byly by zavádějící. Jen pro ilustraci je uveden jeden příklad výsledků našeho tehdejšího chovu německých ovčáků, Brit z ED-HU CS *27.8.1971 +1983, ze spojení Lex z Dubnova dvora x Arca z Břevnovské obory.

* * *

.
Aktualizováno 21.02.2016