motto :
tak jsme si znovu pořídili psa, znovu vlčího špice,
tentokráte ale psí slečnu Abigail, tedy . .  Abby
Abby

Úvod aneb jak to všechno začalo.

24.května 2014 se v chovatelské stanici Dvůr na Vysočině narodilo osm štěňátek vlčího špice. Čtyři psí slečny - Abigail, Anabella, Azira a Aida a čtyři psí kluci - Arty, Aslan, Arny a Argon.
Pyšnou maminkou byla Brinity z Břekové aleje, otcem Archibald z Kamélie. Klepnutím na jejich miniaturu si lze otevřít nové okno s větší fotografií.
 

* * *
A trochu teorie z Wikipedie:  Abigail   je ženské křestní jméno hebrejského původu (hebrejsky Avigajil) a vykládá se jako „pramen radosti, otcova radost“. Podle Bible byla Abigail manželkou boháče Nábala a proti vůli svého muže dala potraviny budoucímu izraelskému králi Davidovi. Když její manžel Nábal zemřel, stala se Davidovou ženou. V českém kalendáři má svátek 9. února.
Zdrobnělinou jména Abigail je Abby, Abinka, Ava, Gail ... ale také Abbynka, Abča, Abi, Abinda, Abinga, Bíba, Bigi, Ebča, Ebi, Ebina, Ebinka, Ebinn, Ebík, Ebuše, Ebiška ..., prostě podle nálady a fantazie.
To jsou nejzákladnější informace, dále to bude už podrobnější. Velmi podrobné informace, odkazy i fotografie bylo možné najít na webu chovatelské stanice Dvůr na Vysočině. Snahou celé této prezentace je co nejjednodušeji, stručnými glosy a hlavně fotografiemi přiblížit to naše psí štěstíčko ...
* * *

.
Aktualizováno 21.02.2016